SKŁAD I ZASTOSOWANIE

Synefryna


Synefryna ma działanie podobne do efedryny i pseudoefedryny, substancji stosowanych w lekach przeciw przeziębieniu. Różnica jest taka, że synefryna pobudza receptory adrenaliny w niektórych tkankach, głównie tłuszczowych (tylko receptory beta-3), podczas gdy efedryna nie ma takiego rozróżnienia (pobudza wszystkie beta-receptory adrenaliny). Dodaje energii, obniża apetyt, pobudza metabolizm i spalanie kalorii.

To jednak nie koniec zastosowania synefryny. Ten roślinny związek może być także wykorzystywany, podobnie jak efedryna, do leczenia samego przeziębienia jak i jego objawów. Ma to również zastosowanie w przypadku ataków astmatycznych, gdyż suplementacja synefryną znacząco przyczynia się do rozszerzenia oskrzeli.

Synefryna może być również wykorzystywana na problemy z układem trawiennym.
Ze względu na stymulację pracy metabolizmu, w tym pracy jelit, bardzo często jest polecana przy zaparciach i niestrawności. Z kolei hamowanie nadmiernego apetytu jest niejednokrotnie rekomendowane w przypadku nudności.Fukoksantyna


Fukoksantyna należy do karotenoidów i występuje naturalnie w wodorostach nadając im charakterystyczny, brunatny kolor. Ma właściwości antyoksydacyjne, czyli neutralizuje wolne rodniki, których nadmiar może przyczyniać się do występowania rozmaitych chorób. Najciekawsze wydaje się jednak możliwe odchudzające działanie tego związku. Nad odchudzającymi właściwościami fukoksantyny prowadzono badania naukowe. Okazało się, że substancja wykazuje skuteczne działanie, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej, szczególnie z okolic brzucha.

Mechanizm redukcji tkanki tłuszczowej przez fukoksantynę próbowali wyjaśnić japońscy naukowcy. Doszli do wniosku, że substancja ta przyczynia się do wydzielania białka UCP1 wykazującego właściwości termogeniczne. Dzięki temu procesy utleniania kwasów tłuszczowych przebiegają znacznie szybciej i większa jest też produkcja energii cieplnej w mitochondriach. Początkowo testy były prowadzone na zwierzętach. Okazuje się jednak, że fukoksantyna działa pozytywnie również w organizmach ludzkich. Badania wykazały, że u osób dostarczających fukoksantynę dochodzi do utraty ok. 10% masy ciała, szczególnie w okolicach brzucha.Trimethylxanthiny (Caffeine Anhydrous)


Jest to organiczny środek chemiczny, znajdujący się w surowcach roślinnych. To substancja pobudzająca, która blokuje receptory adenozynowe w mózgu, przez co niweluje objawy zmęczenia i stymuluje do podejmowania zwiększonej aktywności. Dodatkowo polepsza nastrój i koncentrację. Zapobiega i zmniejsza ból mięśni występujący po wysiłku fizycznym, a także ułatwia spalanie tłuszczu. Składnik nie kumuluje się w organizmie. Jej okres półtrwania wynosi od 3 do 5 godzin i jest zależny między innymi od wieku, płci czy masy ciała. W odpowiednich ilościach nie jest szkodliwa dla organizmu. Przyśpiesza metabolizm, a także powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Trzeci sposób oddziaływania polega na zwiększeniu termogenezy – czyli wydatków energetycznych na ogrzanie ciała (pisząc najprościej jak to możliwe – organizm spala więcej kalorii, by utrzymać optymalną temperaturę ciała).Kwas chlorogenowy


Ważny składnik obecny w kawie i śliwkach, został przez naukowców wzięty pod lupę w ostatnich latach. Okazuje się, że kwas chlorogenowy zmniejsza wchłanianie cukru, dzięki czemu wpływa na szybką i skuteczną redukcję kilogramów oraz chroni przed cukrzycą.Badania jednoznacznie stwierdzają dobroczynne działanie kwasu chlorogenowego na ludzki organizm.

Przyczynia się do obniżenia przyswajalności cukrów w organizmie, których nadmiar powoduje odkładanie się w formie tkanki tłuszczowej. Ponadto skutecznie wpływa na jej redukcję. Niedostateczny poziom cukru w organizmie zmusza go do skorzystania z rezerw i poboru energii, która jest nam niezbędna do funkcjonowania właśnie z tłuszczu.

W ten sposób tkanka tłuszczowa ulega stopniowemu spalaniu. Według badań przeprowadzonych przez japońskich naukowców kwas chlorogenowy pomaga walczyć z nadciśnieniem.Kapsaicyna


To właśnie dzięki niej papryczka chilli ma piekący smak. Badania nad tym organicznym związkiem wykazały, że kapsaicyna pobudza przemianę materii oraz hamuje nadmierny apetyt. W internecie można natrafić na informacje o stosowaniu jej przez amerykańskie gwiazdy. Już kilka lat temu tabletki z ostrym dodatkiem zażywały Angelina Jolie, Jennifer Lopez czy Britney Spears.

Do Polski dotarły (jak zazwyczaj wszystko) z kilkuletnim opóźnieniem. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym Maryland wykazały, iż osoby regularnie przyjmujące suplementy zawierające kapsaicynę traciły więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu, a niżeli osoby stosujące w tym samym okresie czasu środki odchudzające w formie placebo. Jeszcze inne badania amerykańskich naukowców pozwoliły stwierdzić, że związki kapsaicyny, tzw. kapsaicynoidy aktywizują termogenezę w organizmie jednocześnie zapobiegając procesowi powstawania nowych komórek. Według badań kapsaicyna może w znacznym stopniu zmniejszyć wagę nawet u osób stosujących dietę bogatą w tłuszcze. Chociaż kapsaicyna stosowana jest obecnie w leczeniu nieco mniej skomplikowanych dolegliwości, takich jak kaszel (obkurcza błony śluzowe w nosie i zatokach), wymioty, przewlekłe bóle mięśni i stawów, czy też problemy z układem moczowym i pokarmowym, wpływ kapsaicyny na hamowanie rozwoju komórek nowotworowych jest jednym z najważniejszych odkryć z pogranicza medycyny i dietetyki. Trudno powiedzieć czy związek ten będzie kiedykolwiek stosowany w leczeniu nowotworów, jednakże wiadomo już, że stanowi on kolejny przykład na potwierdzenie tezy o pozytywnym wpływie naturalnych związków chemicznych pochodzenia roślinnego na ludzki organizm.Chitosan


Chitosan składa się z cząsteczek chityny, czyli substancji budującej pancerze skorupiaków (krewetek, krabów, raków, homarów). Chityna znalazła zastosowanie między innymi w gojeniu ran i oczyszczaniu wody (chityna wchłania zanieczyszczenia z wody). To właśnie dzięki właściwościom absorpcji chitosan stosowany jest w środkach wspomagających odchudzanie.

Wchłanianie tłuszczów z pożywienia zachodzi głównie w jelicie cienkim, gdzie rozłożony na cząsteczki tłuszcz przenika przez kosmki jelitowe do krwiobiegu. Stamtąd transportowane są do miejsc ich składowania. Chitosan hamuje wchłanianie tłuszczu zapobiegając rozdrabnianiu cząsteczek tłuszczu. W efekcie tłuszcz przechodzi przez cały układ trawienny i zostaje wydalony. Działanie właściwe dla chitosanu polega na wchłanianiu cząsteczek tłuszczu i wiązaniu się z nimi tak, aby nie można ich było rozbić.Ekstrakt z mniszka lekarskiego


Większość z nas postrzega go jako niechcianego gościa naszych wypielęgnowanych ogrodów, tymczasem ten pospolity, może czasem uciążliwy chwast jest jedną z najskuteczniejszych roślin zielarskich, wspomagającą leczenie wielu chorób. Mniszek jest wielkim sprzymierzeńcem wątroby i nerek. Ma szczególny dobroczynny wpływ na wątrobę, bo redukuje zgromadzony w niej tłuszcz.

Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i ułatwia trawienie pokarmów. Reguluje przemianę materii oraz wypróżnienia. Wspomaga kuracje oczyszczające i odchudzające, odnawia krew. Przeciwdziała miażdżycy i obniża poziom cukru we krwi. Pomaga również na przewlekłe schorzenia dermatologiczne jak trądzik, egzema i łuszczyca. Jest silnie moczopędny, oczyszcza nerki, usuwa z organizmu nadmiar jonów sodu i potasu,  a zarazem uzupełnia braki potasu – takiego połączonego efektu nie daje żaden lek urologiczny. Kwiaty z mniszka regulują miesiączkowanie i znoszą napięcie przedmiesiączkowe. Mniszek pospolity pozytywnie wpływa również na układ odpornościowy. Zawarty w nim interferon działa  przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Dzięki temu, że jest bogaty w przeciwutleniacze, działa odmładzająco i przeciwnowotworowo. Gymnema Sylvestre


Gymnema sylvestre to roślina pochodząca z południowych Indii i jest pnączem podobnym do winorośli. Hindusi nazwali ją "niszczycielem cukru", jako że żucie liści powoduje utratę słodkiego smaku.  Jej działanie farmakologiczne polega głownie na: stymulacji ß-komórek trzustki, zwiększaniu wydzielania insuliny, poprawianiu wykorzystanie glukozy, spowalnianiu uwalniania cukru do krwi, obniżaniu poziomu cholesterolu i trojglicerydow , oraz zmniejszaniu apetytu na słodycze, blokowaniu receptorów smakowych (hamują zdolność odczuwania smaku słodkiego lub gorzkiego) bez wpływu na zdolność odczuwania pozostałych smaków. 

U osób zdrowych Gymnema sylvestre nie daje efektu obniżenia poziomu glukozy, jednocześnie zapobiega wzrostowi glukozy w surowicy krwi, co wykorzystuje się, stosując go u osób będących na diecie, a mających duże skłonności do spożywania węglowodanów. Mechanizm działania obejmuje uwrażliwienie komórek trzustki na insulinę i maksymalne jej wydzielanie. Jest bezpieczny, może być stosowany nawet w ilościach większych od zalecanych. Niewielka ilość sproszkowanego zioła podana pod język blokuje uczucie smaku słodkiego na kilka godzin. Dawkowanie All Slim Duo


1 kapsułka dwa razy dziennie ok. 30 minut przed posiłkiem - najlepiej jedna kapsułka przed śniadaniem i jedna kapsułka przed obiadem. Popić dużą ilością wody, zaleca się przynajmniej jedną szklanką wody z cytryną. Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki.
Produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia i nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Ten produkt powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.